17-20.4. 5. Prague spring cup

22.04.2014 18:55

Po dlhých prípravách sme 17.4. pricestovali ráno do Prahy. Dopoludnia sme sa ubytovávali a zoznamovali s okolím, a poobede sme vyrazili na Julisku, kde sme na hlavnom ihrisku odohrali prípravné 15 minútové zápasy. Chlapci boli rozdelení do 4 (5)-členných družstiev a na troch ihriskách súčasne odohrali pekné vyrovnané zápasy. Súper bol lepší v práci s loptou , no ale ani mi sme sa nestratili a ukázali , že futbal v tejto vekovej kat. hrať vieme.

V piatok 18.4. sa pokazilo počasie a v daždi sme odohrali zápas, ktorý ukázal, že nemáme prax na trávnatých povrchoch a o mokrom povrchu nehovoriac. Podali sme pekný bojovný výkon, ale súper nás zaskočil hrou do tela, my sme urobili chyby , čo malo následok prehru 2:6 - neskôr sa ukázalo, že jedinú.

Sobota 19.4. nás privítala už lepším počasím a takisto bolo vidieť aklimatizáciu našich chlapcov a nasledujúce dva zápasy sme s prehľadom vyhrali a postúpili do finálovej skupiny z 2. miesta. Nedeľa 20.4. - finálová skupina - na úvod sa postavil proti nám neporazený tým Žizkova. Naši chlapci sa rozbehli a kým sa súper trošku spamätal (7.minúta) vyhrávali sme 4:0. Potom to už bola exhibícia s konečným výsledkom 11:2. Na rad prišlo finále proti súperovi, ktorý nás porazil v úvode turnaja - družstvo Hostivaře. Súpera sme zaskočili aktívnou hrou, hrou do tela a napádaním. Počas celého zápasu sme si udržiavali vedenie a keď 10 minút pred koncom bolo 6:3, po prestriedaní sme umožnili súperovi dotiahnuť na 6:5, ale potom sme koncentrovanou hrou v kľude udržali víťazstvo, ktoré nás posunulo na stupienok najvyšší.

Ďakujem všetkým , ktorí sa podieľali akoukoľvek formou na tomto našom fantastickom úspechu.